בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

ענישה על עבירות תעבורה חמורות בישראל

בתקופה האחרונה קיימת אווירת "עליהום" על נהגים בישראל. לעיתים נראה כי כל נהג שלא נתן אות בזמן, הוא רוצח פוטנציאלי אשר יש להרחיקו מייד מהכבישים במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב להרחיקו מהחברה לחלוטין, באמצעות עונשי המאסר. השותפים לחגיגה הזו הם, משטרת ישראל, התקשורת, ומערכת המשפט בעל כורחה.

קרא עוד

שיטת הניקוד בעבירות תעבורה

מהי שיטת הניקוד בעבירות תעבורה? כמה "עולה" לנו כל עבירת תנועה? האם רישום הנקודות נמחק או מלווה אותנו כל החיים? התשובות לשאלות אלו ואחרות במאמר שלפניכם.

קרא עוד

נהג חדש – תקנות חשובות

נהגים חדשים, מתוקף היותם צעירים וחסרי ניסיון מועדים לבצע טעויות ותאונות רבות יותר. עקב כך נקבעו בחוק מספק תקנות המחייבות את הנהגים החדשים עד אשר יצברו ניסיון – כל הפרטים במאמר שלפניכם.

קרא עוד

נהיגה בשכרות – החוק, פסקי דין ואכיפה

נהיגה בשכרות אינה בין הגורמים העיקריים לתאונות דרכים עם נפגעים (הראשון היה ונותר – אי שמירת מרחק). עם זאת היא זוכה לסיקור נרחב עקב עלייה במספר התאונות הקטלניות שנגרמו בשל נהיגה בגילופין וכמו כן, עקב עלייה בצריכת האלכוהול בשנים האחרונות. 

קרא עוד

ביטול קנסות תעבורה לפי דיני התעבורה בישראל

מהו קנס תעבורה? קנסות תעבורה ניתנים בגין מגוון רחב של עבירות תנועה, בהתאם לדרגת חומרתן: מעבירות קלות של חניה ואי ציות לתמרורים, ועד עבירות חמורות כגון הריגה וגרם מוות ברשלנות במסגרת תאונות דרכים. חומרת העבירה גוזרת את העונש שיינתן בגינה.

קרא עוד

שלילת רשיון נהיגה – לא נעים אבל לא סוף העולם

שלילת רישיון נהיגה לא הכל אבוד – רבים הנאשמים בין אלה שנגדם מוגשים כתבי אישום בבית דין לתעבורה אשר אינם מוצאים לנכון לפנות לייעוץ וטיפול של עורך דין המצוי בתחום התעבורה. הדבר עלול להיות בעייתי במיוחד, במקרים של שלילת רישיון.

קרא עוד

עורך דין לתעבורה – עברת על חוקי התנועה?

חשיבות הפניה אל עורך דין לתעבורה – חשוב להבין כי כאשר אנו עומדים לדין בגין עבירות תעבורה, בין אם מדובר בתאונת דרכים ובין אם בשל עבירה על חוקי התנועה, מדובר במשפט פלילי המנוהל לפי סדר הדין הפלילי. האם לדעתך אין מן הראוי להשקיע ולפנות אל עו"ד לתעבורה?

קרא עוד