בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

המרכז לגביית קנסות מאפשר לך לשלם פחות!

המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות הינו גוף ממשלתי אשר הוקם בשנת 1995, מתוקף חוק המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות התשנ"ה – 1995. המרכז פועל לגביית חובות קנסות פליליים ומנהליים אשר לא שולמו במועדם, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית ותוספת פיגורים. המדובר בגביית חובות וקנסות עבור משרדי הממשלה ורשויות השלטון, קנסות בית משפט בהליך פלילי, קנסות בית…

קרא עוד

הקפאת הליכים נגד חברה – אימתי ומדוע?

יותר ויותר חברות במשק הישראלי נקלעות לקשיים כלכליים ולחובות כספיים כבדים. בחלק מהמקרים מוגשות תביעות משפטיות על ידי נושים, ובמקרים מסויימים לבית המשפט קיימת הזכות להחליט ולפסוק על הקפאת כל ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגד החברה..

קרא עוד

לשכות הוצאה לפועל בישראל

מדי שנה פוקדים מאות אלפי אזרחים את לשכות ההוצאה לפועל, בכל רחבי ישראל. בעמוד זה תוכלו למצוא פרטי יצירת קשר, כתובות, שעות פעילות וטלפונים של כל לשכות ההוצאה לפועל בארץ…

קרא עוד

הסרת הגבלה על רישיון נהיגה – עמדת בית המשפט העליון

אדם הגיש ערעור ברשות לבית המשפט העליון, בבקשה להורות על הסרת הגבלה שהוטלה על רישיון הנהיגה שלו, לאור חוב כספי בהוצאה לפועל. אותו אדם הגיש לבית המשפט בקשה לפשיטת רגל וניתן צו כינוס כנגדו במסגרת הליך פשיטת רגל.

קרא עוד

הגבלת רישיון נהיגה בגלל חוב הוצאה לפועל

אם בעבר היה ניתן להטיל עיקול על חשבון בנק, לעקל רכב או להגביל את יציאתך מישראל, חשוב שתדעו כי לאחרונה עבר תיקון לחוק ההוצאה לפועל, המאפשר להטיל הגבלות על רישיון נהיגה של חייב בתיק הוצאה לפועל. ליחצו כאן ותדעו מה ואיך ניתן לפעול במקרה כזה…

קרא עוד

חשבון בנק מוגבל – באילו נסיבות ומה עושים?

כולנו מעוניינים בחופש פעולה פיננסי מרבי, במסגרתו תינתן לנו אפשרות לקבל ולבצע החלטות כלכליות באין מפריע, תוך מתן כר נרחב לשיקול דעת עצמאי. מה עושים במקרה של חשבון בנק מוגבל וכיצד מגיעים למצב כזה לא עלינו…?

קרא עוד

קבלת ערעור באופן חלקי עקב טענת התיישנות שהתקבלה

בפסק דין מעניין של בית המשפט העליון, בשבתו כבית דין לערעורים אזרחיים, קיבל הרכב של 3 שופטים את הערעור, הקטין באופן משמעותי את גובה הפיצוי שאותו פסק בית המשפט המחוזי במסגרת תביעת רשלנות רפואית שהגיש התובע, מר מוטי לוי באמצעות בא כוחו, עורך דין עמוס גבעון. המדובר על 3 ערעורים, ע"א  7313/09, ע"א  7322/09, ע"א …

קרא עוד

חובות אבודים – התמודדות מול חייבים ורשויות המס בישראל

חובות אבודים הינם חובות כספיים, אשר קיימת בידי בעליהם סבירות גבוהה להניח, כי אפסו הסיכויים לגבייתם. הנסיבות העיקריות, אשר מובילות למסקנה זו, הינן מצב חדלות פירעון, אליו נקלע החייב או התנהגות או מעשים, המעידים על חוסר כוונתו לשלם את החוב, אגב התחמקות מהנושים.

קרא עוד

טופס אזהרה בהוצאה לפועל

החוק מחייב את הזוכה בהליכי הוצאה לפועל במסירת אזהרה לחייב, על מנת לקבל את הכסף לו הוא זכאי. מהו טופס האזהרה, כיצד מוסרים אותו ועוד – במאמר לפניכם.

קרא עוד

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת בהוצאה לפועל נועדה לבדוק את יכולתו של החייב לפרוע את חובו ומשמשת לצורך קביעת הסדר תשלומים בין החייב לזוכה. הפרטים המלאים במאמר שלפניכם.

קרא עוד

כיצד להמנע מהליכי הוצאה לפועל באמצעות הסדר חובות

לשכות ההוצאה לפועל בישראל עמוסות בתורים גדולים של תיקים הנפתחים מדי יום, בעקבות חובות כספיים של אנשים פרטיים, חברות ובעליהן. להלן סקירה משפטית אודות הדרכים להמנע מהליכי הוצאה לפועל באמצעות הסדר חובות.

קרא עוד

מיהו כונס הנכסים?

מיהו כונס הנכסים? מהם תפקידיו וסמכויותיו? לפניכם סקירה בנושא כינוס נכסים בהליכי פשיטת רגל והוצאה לפועל.

קרא עוד