בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

תביעות ביטוח ומדוע חברת הביטוח לא משלמת לך

ביטוח הרכב, העסק, הבריאות, העובדים וכל מה שזז ונושם, נובע מהצורך הקיומי כלכלי לנהל את הסיכונים שאנו עתידים להיחשף אליהם ולפגוש בהם על ציר חיינו. הפרט, ולא רק הוא, גם המדינה, מודעים לסיכונים, חוששים מהם, ויודעים שעליהם להכין עצמם למענה ראוי. על אלו סיכונים מדובר, איך נערכים לניהולם, במה זה כרוך ומי הם הצדדים המעורבים?

קרא עוד

כלל ייחוד העילה ופיצוי נפגעי תאונות דרכים

לא רבים מכירים את כלל ייחוד העילה הקבוע במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אך רבים מבין הנפגעים בתאונות נתקלים בו לראשונה לאחר תאונת דרכים בעת עבודתם. מה קובע כלל ייחוד העילה וכיצד הוא מתפרש בבית המשפט?

קרא עוד

עובד בבית? פגיעה בתאונת דרכים יכולה להיות תאונת עבודה!

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, קבע בימים האחרונים כי עובד עצמאי העובד מביתו, ונפגע בתאונת דרכים בדרכו הביתה, יכול וצריך לקבל הכרה מהמוסד לביטוח לאומי ככל עובד אחר שנפגע בתאונת עבודה! בואו לקרוא את פסק הדין המלא…

קרא עוד

ערעור לבית המשפט העליון על פסק דין בתביעה לפי חוק הפלת"ד

פסק דין מעניין של בית המשפט העליון, שדן בשני ערעורים שאוחדו יחדיו, על פסק דינו של בית המשפט המחוזי שפסק פיצויים לרוכב אופנוע שנפגע באורח קשה בתאונת דרכים, שהוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי גם כתאונת עבודה.

קרא עוד

לשכת עורכי הדין נגד המרכז למימוש זכויות רפואיות

מה אתם יודעים על המרכז למימוש זכויות רפואיות בבעלות הגב' לבנת פורן? ובכן, כולנו שומעים ורואים את הפרסומות של המרכז המציע לאזרחים לפנות אליו לצורך מימוש זכויות רפואיות בחברות הביטוח ומול המוסד לביטוח לאומי. לשכת עורכי הדין בישראל הגישה תביעה אזרחית כנגד המרכז למימוש זכויות רפואיות בטענה להשגת גבולות המקצוע…

קרא עוד

נפילה מגובה באתר בניה – תאונת עבודה שניתן למונעה

תאונות עבודה באתרי בניה מתרחשות בישראל מידי יום ואחת הסיבות השכיחות לכך הינה הותרת בורות ופירים עמוקים באזור הבניה, כשהם אינם מגודרים ומסומנים. בסקירה המשפטית שלפניכם יובא המקרה של סבאח ספדי, מודד עצמאי אשר נפל לפיר מזגן מגובה ארבעה מטרים ועקב כך נגרמו לו נזקי גוף קשים.

קרא עוד

הידעת? תאונת עבודה של פועל בניין מתרחשת כמעט בכל יום!

אחת מהסכנות המרכזיות הטמונות בעבודתם של פועלי בניין הינה נפילה מגובה בעת ביצוע עבודות הבניה. המחוקק אשר היה ער לסכנה זו התקין תקנות וחוקים אשר באים להסדיר את נושא העבודה בגובה ואמצעי הבטיחות אשר יש לנקוט על מנת למנוע תאונות עבודה עקב נפילה. להלן סקירה משפטית והסברים על תאונת עבודה של פועל בניין בשם חאתם…

קרא עוד

תאונות עבודה – פגיעה במהלך עבודה או בדרך אליה

מהן תאונות עבודה? תאונת עבודה, היא אירוע שמקורו בעבודתו של העובד, והמביא לפגיעה בעובד. ישנן הגדרות שונות לתאונת עבודה על פי משרד התעשייה והמסחר, ועל פי חוק הביטוח הלאומי, אולם ישנה הסכמה, כי אם התאונה גרמה נזק לעובד וקרתה כתוצאה ישירה או עקיפה ממעשה שעשה העובד לטובת עבודתו, על המעביד לפצות את העובד.

קרא עוד

עורך דין לנזיקין – תאונות, פגיעות, תביעה ופיצויים

נושאים שראוי להפנותם אל עורך דין לנזיקין – תחום הנזיקין הינו מן התחומים המשפטיים הוותיקים והמקובלים בעולם. נראה כי מאז ומתמיד נדרשו ערכאות משפטיות שונות לקבוע מידת האחריות וגודל פיצוי ראוי במקרים בהם אדם גרם נזק לחברו.

קרא עוד