בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

רגע לפני שלוקחים משכנתא…

משכנתא מוגדרת בסעיף 4 לחוק המקרקעין כך: "משכנתא היא משכון של מקרקעין". בפועל, מרביתנו מכירים את המונח משכנתא בהקשר להלוואה לטווח ארוך שניתנת על ידי הבנק לצורך רכישת דירה, כאשר החזר ההלוואה מובטח באמצעות משכון זכויות הלווה בדירה לטובת הבנק.

קרא עוד

מסתבר שלא תמיד צריך לשלם למתווך…

סביר להניח שאלו מאתנו שמכרו או השכירו דירה באמצעות מתווך, ואף לאלו מאתנו שקנו או שכרו דירה ממתווך, שאלו את השאלה הדיי שכיחה לפיה מדוע יש לשלם למתווך אם הוא לא ביצע עבודה משמעותית.

קרא עוד

היבטים משפטיים בהסכם מול בית דיור מוגן

לאחרונה קמים בתי דיור מוגן רבים אשר מיועדים לבני גיל הזהב ומציעים סביבת מגורים בטוחה ופעילויות רבות המיועדות לבני הגיל השלישי. בואו לקרוא וללמוד על ההיבטים המשפטיים שבכריתת חוזה מול בית דיור מוגן…

קרא עוד

שוכר דירה הפסיק לשלם שכירות? הכירו: תביעה לפינוי מושכר!

בואו לקרוא ולהבין טוב יותר כיצד אפשר להתמודד מול שוכר שהחליט להפסיק לשלם את דמי השכירות החודשיים בדירה שהשכרתם לו. מה מתיר לנו החוק לעשות? כיצד מפנים מהנכס שוכר בעייתי? מה אתם יודעים על הגשת תביעה לפינוי מושכר?

קרא עוד

בית משותף – מרבה שכנים מרבה דאגה

השכנים רוצים להתקין מעלית, אך אתם לא זקוקים לה, כי אתם גרים בקומת הכניסה. האם תוכלו להתנגד? האם תחויבו התשלום כלשהו? ואולי במקרה שלכם, אתם סובלים מהשימוש שהשכנים שלכם עושים בחדר המדרגות המשותף ובחלקים אחרים מהרכוש המשותף?

קרא עוד

שכירות חודשית או משכנתא? מה יותר משתלם?

אחת ההחלטות המשמעותיות שמקבלים אנשים בחייהם הינה בנושא מגורים. לאחר הבאה בחשבון של שיקולים שונים ובחירה באזור המגורים המועדף עולה על הפרק שאלה עקרונית – איזו מתכונת כדאית יותר למימון המגורים בנכס? תשלום דמי שכירות או משכנתא?

קרא עוד

קבוצת רכישה – בעד ונגד

קניית דירה הינה אחת העסקאות המשמעותיות בחייו של אדם. בשנים האחרונות נכנס לזירת הנדל"ן שחקן חדש: קבוצות רכישה. קראו עליהן.

קרא עוד

סקירה משפטית: חוק התכנון והבניה, התשכ"ה – 1965

תחום התכנון והבניה בישראל מוסדר על ידי חוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965. סעיפי החוק, התקנות הנלוות אליו, ונהלי העבודה של הגופים השונים השואבים סמכותם ממנו – הם הקובעים כיצד יתנהלו הליכי בניה מן השלבים הראשוניים ביותר של תכנון בית, ועד לביצוע הבנייה בפועל. בואו לקרוא סקירה משפטית אודות עיקרי חוק הבניה בישראל

קרא עוד