בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

למה חברת הביטוח הסיעודי לא משלמת לך?

אתה נוסע במכונית שלך, זו שעת צהריים ביום אביב חמים והרוח שנכנסת מהחלונות הפתוחים לרווחה מלטפת אותך. המוזיקה שבוקעת מהרדיו מוצאת חן בעיניך, הנוף העירוני מתחלף לאיטו בפריחה אדומה וצבעים של ירוק ובתוך כל השלווה הזו, עולה לך המחשבה איזה כיף שאני צעיר, בריא ומאושר.

קרא עוד

עורכת הדין תשלם פיצויים עקב אימות חתימה רשלני

במסגרת עבודתם נדרשים עורכי הדין, כדבר שבשגרה, לאמת חתימות של לקוחותיהם על פני מסמכים שונים כגון: תצהירים, פרוטוקולים של ישיבות דירקטוריון ואסיפות בעלי מניות, כתבי התחייבות וכיו"ב. במסגרת אימות החתימה, נדרש עורך הדין להצהיר ולאשר כי המצהיר חתם את החתימה בפניו של עורך הדין ובנוכחותו הפיזית.

קרא עוד

היבטים משפטיים בהסכם מול בית דיור מוגן

לאחרונה קמים בתי דיור מוגן רבים אשר מיועדים לבני גיל הזהב ומציעים סביבת מגורים בטוחה ופעילויות רבות המיועדות לבני הגיל השלישי. בואו לקרוא וללמוד על ההיבטים המשפטיים שבכריתת חוזה מול בית דיור מוגן…

קרא עוד

על מה חשוב להקפיד בחוזה שכירות?

בעריכת חוזה שכירות ישנם דברים חשובים שהשוכר והמשכיר צריכים לקחת בחשבון על מנת להגן על האינטרסים שלהם. על אלו סעיפים שאינם נמצאים בחוזה הסטנדרטי כדאי להתעקש?

קרא עוד

הדרך להצלחה מתחילה בהכנת תוכנית עסקית יעילה!

כל יזם, בעל עסק, משקיע או אדם אחר שעושה עסקים, נתקל תכופות במונח: "תכנית עסקית". במאמר זה נסביר מהי תוכנית עסקית, למה צריך תוכנית עסקית, מהם השימושים בתוכנית עסקית, כיצד מכינים תוכנית עסקית, מה יש לבדוק בעת הכנת תוכנית עסקית, מיהו האדם הנכון להכנת התוכנית, מה צריך לדעת בטרם הכנת תוכנית עסקית ומה ניתן לעשות…

קרא עוד

תביעה ייצוגית Class Action

תובענה ייצוגית או כשמה הנוסף תביעה ייצוגית, היא תובענה המוגשת על ידי תובע מייצג אשר הוסמך והוכר ע"י בית המשפט כ"תובע ייצוגי" (למעשה כמעין "עותר ציבורי" התובע בשם טובת הכלל של קבוצת נפגעים גדולה) ואשר אינו מיופה כוח מלכתחילה של חברי הקבוצה המיוצגת, כלומר: קבוצת התובעים.

קרא עוד

רגע לפני פירוק: טיפול זוגי

הכל היה טוב בינכם. כמעט. כשלא שמתם לב – הזוגיות נקלעה לקשיים. אז במקום לעמוד בצד ולראות איך הזוגיות מתפרקת, אפשר לבדוק עוד דרכים, כאשר הראשונה ביניהן הינה טיפול זוגי.

קרא עוד

ההבדלים בין חוזה בכתב לחוזה שבעל פה

בין אם אני מודעים לכך או לא, כולנו עורכים חוזים אחד עם השני כל הזמן. לעיתים גם הסכם שרירותי בין שני חברים יכול להחשב חוזה מחייב משפטית. מתי חוזה שבעל פה הוא מחייב? מה ההבדל בינו לבין חוזה בכתב? קראו והשכילו.

קרא עוד

קבוצת רכישה – בעד ונגד

קניית דירה הינה אחת העסקאות המשמעותיות בחייו של אדם. בשנים האחרונות נכנס לזירת הנדל"ן שחקן חדש: קבוצות רכישה. קראו עליהן.

קרא עוד

חוזה שבעל פה – מחייב?

מהו חוזה שבעל פה? האם כל הבנה בין שני צדדים מחייבת? מתי ניתן להגיע להסכם מילולי בלבד ומתי מומלץ להביא את הדברים על כתב? כל התשובות במאמר הבא.

קרא עוד

יחסי עובד מעביד – הגדרה "אפורה"

כיום ישנם יחסי עבודה מסוגים רבים. לא כל התקשרות או עבודה עבור אדם או חברה מסויימת תחשב כיחסי עובד מעביד. מאמר זה סוקר את הגדרת היחסים בין עובד למעביד ואת זכויותיהם בחוק.

קרא עוד

דיני חוזים – מהו חוזה?

כמעט בכל יום אנו קובעים הסכמים והבנות. חלקם מסוכמים בכתב וחלקם בעל פה. מתי ההסכם מקבל תוקף משפטי ונחשב לחוזה בפני החוק? מתי הוא מחייב את הצדדים?

קרא עוד