בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

המרכז לגביית קנסות מאפשר לך לשלם פחות!

המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות הינו גוף ממשלתי אשר הוקם בשנת 1995, מתוקף חוק המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות התשנ"ה – 1995. המרכז פועל לגביית חובות קנסות פליליים ומנהליים אשר לא שולמו במועדם, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית ותוספת פיגורים. המדובר בגביית חובות וקנסות עבור משרדי הממשלה ורשויות השלטון, קנסות בית משפט בהליך פלילי, קנסות בית…

קרא עוד

הסרת הגבלה על רישיון נהיגה – עמדת בית המשפט העליון

אדם הגיש ערעור ברשות לבית המשפט העליון, בבקשה להורות על הסרת הגבלה שהוטלה על רישיון הנהיגה שלו, לאור חוב כספי בהוצאה לפועל. אותו אדם הגיש לבית המשפט בקשה לפשיטת רגל וניתן צו כינוס כנגדו במסגרת הליך פשיטת רגל.

קרא עוד

הגבלת רישיון נהיגה בגלל חוב הוצאה לפועל

אם בעבר היה ניתן להטיל עיקול על חשבון בנק, לעקל רכב או להגביל את יציאתך מישראל, חשוב שתדעו כי לאחרונה עבר תיקון לחוק ההוצאה לפועל, המאפשר להטיל הגבלות על רישיון נהיגה של חייב בתיק הוצאה לפועל. ליחצו כאן ותדעו מה ואיך ניתן לפעול במקרה כזה…

קרא עוד

איחוד תיקים בלשכת ההוצאה לפועל – איך ומדוע?

איחוד תיקים בלשכת הוצאה לפועל – לעיתים תכופות אדם הנקלע לקשיים כלכליים מפתח חובות כספיים כלפי מספר נושים. כאשר נוכחים הנושים לדעת כי החייב אינו מסוגל עוד לעמוד בהחזר חובותיו הם יפתחו כנגדו בהליכי הוצאה לפועל.

קרא עוד

הוצאה לפועל – מדריך הליכי הוצאה לפועל בישראל

מערכת ההוצאה לפועל היא הזרוע הביצועית של בתי המשפט בישראל ותפקידה לעזור בידי פלוני לשם מימוש פסק דין שניתן לטובתו על ידי בית המשפט או על ידי בית דין המוסמך לכך (למשל בית הדין הרבני), וכן למימוש מסמכים המקנים זכויות כספיות לפלוני (כגון שטר חוב, המחאה או משכנתא)

קרא עוד