בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

דוח החניה בוטל והתובע קיבל פיצויים

אנחנו כמעט בטוחים שכל אחד ואחת מאיתנו קיבל לפחות דחו חניה אחד על חניה במקום אסור. חלקנו נוהגים לשלם את הדוחות, חלקנו מנסים לבטלם ויש כאלה שמנסים לבטל את הדוח, מצליחים וזוכים לקבל פיצויים!

קרא עוד

קנית צימר עם ליקויים במבנה? ת"ק 2740-03-10 זנטי נ' ציון

התובעת רכשה צימר למגורים מהנתבע, ולאחר שגילתה ליקויים במבנה פנתה אל הנתבע וביקשה ממנו לתקנם. חרף פניותיה הרבות הנתבע, שמכר את הצימר והבטיח לתקן את הליקויים, התעלם ממנה ומכאן בחרה להגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בצפת. בית המשפט פסק כי התביעה אינה משוללת יסוד, אך הנתבע אינו אחראי ויש להפנות את התביעה לגורם שמולו…

קרא עוד

ערכאות שיפוטיות בישראל

מערכת המשפט בישראל, כמו במדינות נוספות בעולם, מורכבת ממדרג היררכי של ערכאות שיפוטיות, כאשר כל ערכאה (למעט התחתונה) מהווה אינסטנציית ערעור על זו שמתחתיה. בואו להכיר את ערכאות השיפוט בישראל.

קרא עוד

הליך משפטי מא' ועד ת' – כל השלבים

הליך משפטי הינו פרוצדורה, המתנהלת בפני גוף שיפוטי, לו מוקנית סמכות להשבעת וחקירת עדים, לרבות ההוצאה לפועל. בהתאם לסוג התביעה, אזרחית או פלילית, ייקבעו סדרי הדין הנוהגים.

קרא עוד

סקירת חוק הגנת הצרכן – התשמ"א 1981

אחד מהמאפיינים הבולטים של מדינת ישראל כמדינה מערבית, הוא קיומה של תרבות צריכה. כולנו עומדים מידי יום מול פיתויים רבים לקבלת שירותים ומוצרים מטעם ספקים שונים, שרק משוועים לכספנו. חוק הגנת הצרכן מגן עלינו הצרכנים. מה אתם יודעים עליו?

קרא עוד

מי יכול להגיש תביעות קטנות?

קרה לכם עוול? לא פיצו אתכם או לא זיכו אתכם? הסתכסכתם עם הדייר שלכם כי לא שילם חשבונות? בואו לקרוא כיצד אתם יכולים להגיש תביעה קטנה ולפתור את הסכסוך בבית המשפט לתביעות קטנות בלי הרבה טרחה ובירוקרטיה.

קרא עוד