בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

עורך דין לתעבורה – עברת על חוקי התנועה?

חשיבות הפניה אל עורך דין לתעבורה – חשוב להבין כי כאשר אנו עומדים לדין בגין עבירות תעבורה, בין אם מדובר בתאונת דרכים ובין אם בשל עבירה על חוקי התנועה, מדובר במשפט פלילי המנוהל לפי סדר הדין הפלילי. האם לדעתך אין מן הראוי להשקיע ולפנות אל עו"ד לתעבורה?

בגלל ריבוי המשפטים הנ"ל ובגלל שעברייני תנועה אינם נחשבים על ידינו לעבריינים במובן המקובל של המילה נוטים הנאשמים להתייחס בקלות יתר להליך המשפטי המנוהל נגדם.

רבים אינם שוקלים כלל פניה אל עורך דין לתעבורה וסבורים כי תוצאת המשפט כנגדם ברורה עד כדי כך שבמקרים רבים אינם טורחים אפילו להתייצב לדיון בבית המשפט.

גישה זו רחוקה ביותר מהמציאות, בפועל להליך פלילי יש גם יתרונות, כגון עמידה בנטל הראיות, ואם ינוצלו כהלכה על ידי עו"ד המצוי בתחום יביא הדבר לזיכוי מוחלט או לפחות להפחתה משמעותית בעונש.

העונשים שעשוי בית המשפט לפסוק על נאשמים בעבירת תעבורה עלולים להיות כבדים, שלילת רישיון הנהיגה, קנסות ואף מאסר בפועל.

כפי שבכל תחום אחר גם כאן חשוב לפנות לעורך דין לתעבורה המתמחה בטיפול בתביעות בגין עבירות בתחום זה ויוכל להשיג עבורנו את התוצאה הטובה ביותר האפשרית שברוב המקרים תהיה קלה בהרבה מזו שתושג אם נחליט לטפל בנושא בעצמנו.

במקרים רבים החיסכון שנשיג על ידי מניעת הוצאות בגלל חודשי פסילת רישיון הנהיגה יעלה בהרבה על ההוצאה הכרוכה בשכירת שירותיו של עו"ד לענייני תעבורה.

חובת פסילה מינימאלית

קיימים סעיפי אישום רבים בהם יש חובת פסילה מינימאלית. זאת אומרת שאם עברת על אחד מהסעיפים המחייבים פסילה מנהלית, רשיון הנהיגה שלך ילקח בכל מקרה לתקופה הקבועה בחוק.

כמו כן לבתי המשפט נטייה להחמיר בענישה, במיוחד במקרים של תאונת דרכים, מעבר לתקופות מינימום אלה הקבועות בחוק. עורך דין לתעבורה יידע מתי כדאי לפנות אל התביעה ולנסות לשנות את סעיפי האישום כך שתקוצר, אם לא תבוטל כליל, תקופת שלילת רישיון הנהיגה.

ביטול דוחות וקנסות

במקרים רבים יכול עו"ד לתעבורה להביא לביטול כליל של כתב האישום או אפילו את דו"ח התעבורה עצמו עוד לפני שלב גיבושו לכדי כתב אישום (מציאת פגמים בניסוח הדו"ח למשל).

במקרים אחרים יוכל עורך הדין לתעבורה להביא לזיכוי הנאשם על ידי שייעץ לו לכפור בעובדות האישום באופן המתאים.

במקרים כאלה יש לעיתים רבות חשיבות מכרעת לפניה מוקדמת ככל האפשר לעורך הדין לתעבורה.

יצוג על ידי עורך דין לתעבורה

בשל אי הכרה של הכללים המקצועיים המכתיבים לצדדים את "השפה" המשפטית שבמסגרתה מוגדר מה אפשרי לטעון ומתי עלול נאשם לטעות ולנסות להתווכח, או לפנות בתחנונים (תוך פירוט מצבו האישי ובקשות להקל בעונשו בגינן).

דברים שכאלה אינם כלל "נשמעים" על ידי בית המשפט וכמובן שלא ישפיעו כלל על תוצאות המשפט.

עורך הדין לתעבורה מצוי בקודים של תקשורת זו בין ההגנה, התביעה ובית המשפט וכך יוכל להעלות טענות ונימוקים שכלל לא היו עולים על דעת נאשם שבחר לא להיות מיוצג על ידי עוכי דין.

סנגור שכזה יוכל להעלות את הסיבות הרלוונטיות שיש בידן להביא להפחתה משמעותית בעונש.

עורך דין לתעבורה טוב יוכל במקרים המתאימים להביא לכך שנאשם, אשר איין אפשרות למנוע את פסילת רישיון הנהיגה שלו, להביא לסיווג הפסילה כך שהנאשם יוכל להמשיך לנהוג לצרכי עבודתו (למשל חקלאי שיותר לו להמשיך ולנהוג בטרקטור או שליח שיוכל להמשיך ולהחזיק ברישיון נהיגה ברכב דו גלגלי למרות שרישיונו לנהוג נפסל או נשלל.

הנושאים שתוארו לעיל מתארים רק חלקית את חשיבות הפניה לייעוץ ולייצוג של עורך דין לתעבורה.

מקרים נוספים בהם עורך הדין לתעבורה יוכל להשיג עבורנו תוצאות טובות בהרבה משנוכל בעצמנו הם תביעות בגין עבירת נהיגה בשכרות, עבירת מהירות, נהיגה ללא רישיון או ללא ביטוח, מצלמת מהירות, מד מהירות לייזר ועוד.

‏2 תגובות

  1. […] לפרטים ליחצו: עורך דין לתעבורה […]  2. נהיגה בשכרות - החוק, פסקי דין ואכיפה ב- 25 באוקטובר 2009 בשעה 12:48

    […] השבתה מנהלית של כלי הרכב בו העבריין נהג. סעיף 64 במסגרת חוק התעבורה קובע גם כי סירוב להיבחן לאחוז אלכוהול גבוה בדם (כלומר, […]השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.