בית משפטי חופשי ועצמאי – זכויות אדם, חוקים, פרשנויות משפטיות ומבחר דעות של עורכי דין בארץ ובעולם

כמה עולה להתגרש ואיך באמת אפשר להוזיל עלויות?

אף אחד לא מתחתן במטרה להתגרש ולמרות הידיעה שייתכן ויגיע היום שבו כל אחד מבני הזוג ירצה לפנות לדרך משלו, כשזה קורה, אנחנו אף פעם לא באמת מוכנים. לא משנה אם אתם אלו שיזמתם את הפרידה, אם זו הייתה החלטה משותפת, אם המשבר הגיע בעקבות בגידה או שהפרטנר שלכם החליט באופן עצמאי שהגיע הזמן לשחרר ולפרק את החבילה, כי גירושים הם עסק סבוך וכואב, תמיד.

נוסף על כל הקשיים הרגשיים שעמם בני הזוג נאלצים להתמודד וביניהם הפחד להישאר לבד וייסורי מצפון בנוגע לגורלם של הילדים, מתנוססת מעל הפרידה גם עננה כלכלית ושאלת הכסף, שהנה נושא מלחיץ וטעון כשלעצמו, לא מרפה מאותם אנשים שמוצאים את עצמם בפתחו של הליך הגירושין.

מסקר שנערך עולה שלפני שאנשים מכריזים בקול רם שהם רוצים להתגרש, כולם בודקים – כמה עולה להתגרש?

המציאות בשטח מלמדת שאצל חלקנו התשובה לשאלה משפיעה באופן דרסטי על ההחלטה האם בכלל להגיש בקשה לגירושין, או שמא עדיף להישאר בזוגיות גרועה, מאשר לספוג את המכה הכלכלית שהגירושין יכולים להפיל עליהם.

מיותר לציין שככל שהליך הגירושין מסתיים מהר יותר בדרך של גישור וללא בתי משפט, כך מוטב, אך לא בכל המקרים ניתן להגיע לפשרה.

לעיתים בני הזוג מחליטים להיפרד רק אחרי שכלו כל הקיצים וכשיש סביב הגירושין כל כך הרבה כעס, תסכול ועצב, קשה לעשות את זה יפה.

בנקודה הזו כל אחד מהצדדים לוקח עורך דין ואם לא תתנהלו כמו שצריך בתוך הסיפור, אתם עלולים למצוא את עצמכם נקלעים לסאגה משפטית ארוכה, מתישה ויקרה, שעשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף יותר.

בסקירה שלפניך מסביר עורך הדין שי מויאל ועונה על השאלה כמהבאמת עולה להתגרש… עורך הדין מויאל, המתמחה בייצוג צדדים בהליכי גירושין, מביא מתוך ניסיונו כמה טיפים שיעזרו לכם להתגרש, בלי להישאר עם כיסים ריקים ובלי לעשות טעויות יקרות ומיותרות.

אפקט ההפתעה משפיע על המחיר

הראשוניות משפיעה מאוד על השאלה כמה עולה להתגרש, שכן אפקט ההפתעה מאפשר לצד המפתיע להיערך מבעוד מועד לגירושין. שזה אומר, בין היתר, להתייעץ עם עורך דין ולבחור את המקום שבו תתגרשו.

כשבני זוג עומדים בפני גירושים, מתקיים מרוץ סמכויות ובן הזוג שמנצח במרוץ הזה, זוכה לבחור היכן יתנהל תיק הגירושין – בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

ניצחון במרוץ הסמכויות מתאפשר אך ורק אם אתם הייתם הראשונים להגיש בקשה לגירושים ומדובר בניצחון שיש לו השלכות כלכליות.

נחדד ונסביר שיש כל מיני מיתוסים על גירושין, לפיהם תמיד עדיף לאישה להתגרש בבית המשפט לענייני משפחה ואילו לגבר מוטב להתגרש ברבנות, אך אין זה נכון באופן גורף.

בכל מקרה, תמיד חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולקבל את ההחלטה היכן לפתוח את התיק, רק אחרי שהתייעצתם עם עורך דין מנוסה לגירושין, שיבדוק את פרטי המקרה שלכם וימליץ כיצד רצוי לפעול.

תכנון מוקדם תמיד מפחית עלויות

מלבד אפקט ההפתעה, תכנון אסטרטגיית גירושין משפיע גם הוא על העלויות וזאת משום שככל שנערכים מראש ובצורה מסודרת יותר לגירושין, כך ניתן לצמצם את העלויות.

היערכות מקדימה מאפשרת לכם לנקוט צעדים שישמרו על טובת הילדים וכמו כן, גם על האינטרסים האישיים והכלכליים שלכם.

אם תתכננו מראש את הפרידה, פוחתים משמעותית הסיכויים שתעשו טעויות בגירושים, שאחר כך יעלו לכם ביוקר מבחינה פיננסית ומעצם העובדה שטעויות כאמור יובילו בהכרח להליכים מיותרים, לכעס ולבזבוז זמן.

הטעויות הנפוצות בגירושים, אשר קורות לרוב כשאחד מבני הזוג לא מתייעץ עם עורך דין לפני שהוא פועל, הן התפטרות לצורך השגת מזונות אישה, הגשת תלונת שווא כנגד הבעל, התעקשות על משמורת יחידנית וצמצום הסדרי ראיה לבעל או האישה ועוד.

נקיטת צעדים פזיזים, כמו אלו שתוארו לעיל, יכולה לבוא בעוכריכם ולגרום לכך שהגוף שממונה על תיק הגירושין שלכם, יפסוק בסופו של הליך לרעתכם, מה שישאיר אתכם קירחים, גם רגשית וגם כלכלית.

קראו עוד בנושא: אמא או אבא: איפה טוב יותר לילדים שלך?

אסור לוותר על שקיפות מול עו"ד

היבט נוסף שמשפיע על העלויות של הגירושים, קשור ביחסי אמון בינכם לבין עורך הדין. למה? כי אם לא תהיו שקופים מול עורך הדין שמייצג אתכם, אתם יכולים לשלם על זה ביוקר וחבל.

כנות היא המפתח להצלחה של הגירושים ובלעדיה, אתם מסכנים את עצמכם. עורך הדין שמייצג את הגרוש/ה שלכם לעתיד, יכול לתפוס אתכם לא מוכנים ולהפתיע באופן שייאלץ אתכם לעשות וויתורים כלכליים הרי גורל.

בכל המקרים הסתרת העובדות מעורך הדין בשל פחד, בהכרח תגרום לבעיות.

דוגמא לכך ניתן לראות במקרה שאירע לאחרונה ובו אישה שבגדה בבעלה הסתירה את המידע מעורכת הדין שלה.

כאשר המידע נחשף על ידי עורך הדין של בעלה, האישה כל כך פחדה שבית הדין הרבני יחליט לקחת את הילדים שלה, שהיא החליטה מיוזמתה לוותר על זכויותיה בדירת המגורים המשותפת.

אם אותה אישה היתה משתפת את עורכת דינה אודות הבגידה טרום חשיפת המקרה, סביר מאוד להניח שעורכת הדין היתה יכולה למנוע את מה שקרה מאוחר יותר וזאת משום שאין כל קשר בין בגידה לזכויות ברכוש משותף.

חשוב לזכור כי בתי הדין הרבניים מחויבים לפעול לפי הדין האזרחי במקרה של בגידה, מה שאומר שאין לערב בין בגידה לבין ענייני רכוש.

קראו: הפייסבוק בשירות הבוגדים והמתגרשים

במבחן התוצאה בחירה בעו"ד מנוסה עולה פחות!

טיפ אחרון שיעזור לכם להוזיל את עלויות הגירושים קשור לעורך הדין שתבחרו לייצג אתכם בהליך. אנשים שרוצים להתגרש מפחדים מההשלכות הכלכליות של הגירושים ובלא מעט מקרים, הפחד מתברר כמוצדק.

אותם אנשים חושבים שאולי עדיף לבחור בעורך דין מתחיל, שגובה פחות כסף, כדי לחסוך בעלויות ובסוף מגלים שמדובר בטעות מרה.

עורך דין מתחיל אולי יסכים לייצג אתכם בעלות נמוכה יותר, אבל לרוב, התוצאות שהוא ישיג, יהיו בהתאמה פחות טובות וההליכים עלולים להגרר ולהמשך בשל חוסר ניסיונו של עורך הדין.

לעומת זאת, עורך דין מנוסה לגירושין, שכבר ניהל תיקי גירושין מורכבים בעבר ובקיא בכל הוראות החוק והפסיקות החדשות, יוכל לייצג אתכם בצורה מקצועית וטובה יותר וזה בא לידי ביטוי בזמני ההליך, שכנראה יהיו קצרים יותר ולא פחות חשוב – בכסף שתקבלו מהצד השני, או לחלופין, בכסף שתצטרכו לשלם.

עורך דין מנוסה יצליח להשיג עבורכם דמי מזונות ילדים גבוהים או נמוכים יותר (תלוי אם מדובר בייצוג של גבר או אישה), יסייע לכם לקבל יותר זכויות בעת חלוקת הרכוש המשותף וכמובן, יעזור לכם לקבל את מבוקשכם לא רק בפן הפיננסי, אלא גם בסוגיות שקשורות במשמורת על הילדים, הסדרי ראיה ועוד.

קראו עוד בנושא: משמעותה של המלצה על גירושין בבית הדין הרבני

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.